MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa bezinwazyjnie i bezboleśnie dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych – ty leżysz, a twoja skóra staje się coraz młodsza i coraz piękniejsza.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który można nazwać alternatywą wobec klasycznej mezoterapii igłowej, w trakcie której pod skórę, za pomocą tysięcy mikronakłuć, wprowadzane są substancje aktywne. Formuła zabiegu z użyciem igieł – choć jest on bardzo skuteczny – może jednak odstraszać co bardziej wrażliwe osoby. Mezoterapia bezigłowa również daje świetne efekty, ale w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.

Zasada działania mezoterapii bezigłowej Aparaty do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, jakie zachodzą w komórkach skóry. W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej – metoda ta nosi nazwę elektroporacji. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, gdyż znajdujące się w nich kanały hydrofilowe otwierają się. To właśnie nimi preparaty aktywne docierają w głąb skóry, w konkretne, wybrane przez osobę wykonującą zabieg, miejsce.

W niektórych przypadkach w trakcie zabiegu wykorzystywane są dodatkowo ultradźwięki. Za ich sprawą w tkankach tworzy się niewielkie nadciśnienie, które dodatkowo zwiększa przepuszczalność błon komórkowych: produkty przemiany materii są wtedy łatwiej wydalane, zaś ważne składniki – łatwiej przyswajane. Skojarzone działanie elektropolacji i ultradźwięków sprawia, że w głąb skóry docierać mogą również związki wielocząsteczkowe z preparatów kosmetycznych, które w innych warunkach nie byłby w stanie dotrzeć aż tak głęboko.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zatrzymać młodość i zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry. Dlatego właśnie najczęstsze wskazania do mezoterapii bezigłowej to profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Za jego pomocą można też zmniejszyć zmarszczki, które już się pojawiły, zlikwidować bruzdę nosowo-wargową, usunąć szpecące plamy i przebarwienia. Ale mezoterapii tej może być poddana nie tylko twarz czy szyja i dekolt, lecz również ręce, brzuch, uda, pośladki, a nawet owłosiona skóra głowy. Dlatego często stosowana jest w celu zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizny, zmniejszenia wiotkości skóry i ujędrnienia jej, a nawet modelowania sylwetki. Zabieg ten tonizuje również mięśnie i stymuluje procesy krążenia limfatycznego, zapobiegając tworzeniu się obrzęków.