USUWANIE WŁÓKNIAKÓW

Włókniaki, czyli widoczne i nieestetyczne zmiany skórne w postaci niewielkich brodawek powstają wskutek nadmiernego namnażania się fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej.
Przeważnie włókniaki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, nie są złośliwe i nie powodują przerzutów. Niestety są nieestetyczne oraz mogą powodować nieprzyjemne podrażnienia w wyniku otarć.

 

DLACZEGO POWSTAJĄ WŁÓKNIAKI

Włókniaki mogą mieć podłoże genetyczne, wirusowe lub powstawać poprzez drażnienie i pocieranie skóry. Ponadto pojawiają się wskutek schorzeń, takich jak cukrzyca, zaburzenia gospodarki hormonalnej, otyłość, miejscowe uszkodzenie tkanek lub schorzenia związane z zaburzeniami układu odpornościowego. Włókniaki występują również często u osób w podeszłym wieku.

 

USUWANIE WŁÓKANIAKÓW – DLA KOGO?

Usuwanie włókniaków polega na wyeliminowaniu łagodnych zmian tkanki łącznej.
Zabieg jest polecany osobom, które:
• chcą szybko pozbyć się nieestetycznych zmian, odzyskać gładką skórę i pewność siebie
• chcą uniknąć rozsiewania się włókniaków w jednym obszarze

 

USUWANIE WŁÓKNIAKÓW KOAGULACJĄ – GŁADKA SKÓRA JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU!

Usuwanie włókniaków może wykonać kilkoma metodami. Zdecydowanie najlepszą, najszybszą i najskuteczniejszą jest termokoagulacja.
• termokoagulacja polega na wykorzystaniu działania fali radiowej generującej ciepło
• zabieg trwa kilka minut, jest skuteczny i praktycznie bezbolesny. Podczas usuwania włókniaków termokoagulacją możesz odczuwać lekkie „dotknięcie i ciepło”, które trwa za każdym razem ułamek sekundy
• usuwanie włókniaków metodą termokoagulacji jest bardzo skuteczne, a w przypadku małych i nielicznych zmian wystarczy jeden zabieg, abyś znów cieszyła się gładka skórą

 

KORZYŚCI:

• szybko – cała terapia trwa zaledwie kilka minut
• bezboleśnie – bez ingerencji chirurga, nakłuwania, czy cięć
• bezpiecznie – bez naruszania struktury sąsiednich tkanek
• sterylnie – zabiegi wykonujemy w oparciu o najwyższe standardy aseptyczności
• bez śladu – usuwanie zmian falą radiową nie pozostawia blizn

 

NA CZYM POLEGA ZABIEG USUWANIA WŁÓKNIAKÓW TERMOKOAGULACJĄ?

Zabiegi termokoagulacji polegają na przyłożeniu elektrody do miejsca zabiegowego, po którym następuje efekt koagulacji, czyli odparowania nieregularności skóry (np. ropnych krostek trądzikowych). W wyniku oddziaływania fali radiowej o precyzyjnie określonych parametrach płyny w tkance ulegają osuszeniu.

 

Ile czasu skóra potrzebuje na regenerację po usuwaniu włókniaków termokoagulacją?

Zazwyczaj jest to od 4 do 6 tygodniu, jednak bardzo często proces gojenia jest szybszy. Czasami może potrwać jedynie kilka dni, jednak jest to kwestia indywidualna.